Vyrobte si vlastné figúrky na svadobnú tortu!

Chcete mať na svojej svadbe niečo originálne? Niečo, čo nebude mať žiadna iná nevesta? Odreagujte sa pri výrobe vlastných figúrok na svadobnú tortu. Je to jednoduché a lacné. Stačí ak zapojíte svoju kreativitu.
figurka_6

Čo budeme potrebovať?

- dva drevené štipce s okrúhlou hlavičkou
- ceruzku
- remeselné farby
- priesvitný lak
- čipku alebo saténovú stuhu o šírke najmenej 5 centimetrov
- malý gombík na svadobnú kyticu
- sekundové lepidlo, prípadne lepidlo na textil
- drevený alebo plastový podstavec v tvare kruhu
- glitre alebo čokoľvek iné na ozdobu

 

Postup:
1. Na dverené štipce
nakreslíme dizajn malých novomanželov. Ceruzkou veľmi netlačte, aby sa v prípade nutnosti dali nepodarené kontúry odstrániť.

 

figurka_1

 

2. Ak ste zvolili konečný dizajn svadobných figúrok, je čas maľovať. Najlepšie sú kvalitnejšie farby z hobby obchodu – aby neboli veľmi priesvitné, no dajú sa použiť aj klasické temperové farby (ak to bude nutné, po prvom zaschnutí pridajte druhú vrstvu). Nebojte sa s nimi pohrať, ak nemáte správny odtieň, namiešajte si ho.

 

figurka_2

 

3. Keď ste namaľovali svoju nevestu a ženícha a farba je dostatočne vyschnutá, opatrnne naneste vrstvu priesvitného laku.

 

4. Vyrobte neveste šaty. Môžete použiť čipku alebo saténovú stuhu. V žiadnom prípade však nerobte šaty skôr, ako máte pripravenú nevestu. Začnite na nohách nevesty. Prilepte pás čipky alebo stuhy na nevestine nohy (pozor na výšku lepenia, nechceme, aby nevesta stála na šatách). Ďalšie vrstvy čipky alebo stuhy lepte kaskádovito v smere nahor.

 

figurka_3

 

5. Prišite malý gombík neveste o šaty. Pod gombík môžete prišiť aj kúsok tenkej stuhy inej farby, ako doplnok kytice.

 

figurka_4

 

6. Prilepte nevestu a ženícha o kruhový podstavec. Aby bol pestrejší, môžete ho pokryť farbou alebo glitrami (naniesť tenkú vrstvu tekutého lepidla, zasypať glitrami a počkať, kým zaschnú). Uschnutý podstavec pretrite vrstvou priesvitného laku.

 

figurka_5

 

7. V poslednom kroku umiestnite nevestu a ženícha na podstavec.

 

figurka_6

 

Veríme, že ste sa inšpirovali a pri výrobe figúrok sa patrične zabavili. :)

 

Foto: Erika Kern

Zuzka | 21.4.2012, 20:00