Praktická nevesta: Ako skladať servítky

Pre praktické nevesty, ktoré si vedia poradiť so všetkým s eleganciou a ľahkosťou, nie je skladanie servítok žiadny problém. Nepotrebujete špeciálne kurzy ani profesionálov – postačí vám jednoduchý návod a ide sa na to! Zapojte do tejto činnosti aj rodinu a strávte príjemné chvíle spoločne pri svadobných prípravách.
titulka_servitky

Dbajte na detaily


Farba servítok alebo obrúskov by mala ladiť s celkovou výzdobou. Ak máte rady romantiku a zvolili ste si aktuálne veľmi obľúbené stoličky, ktoré majú na operadle mašľu, farba servítok by mala byť zhodná, prípadne o odtieň bledšia ako mašle, aby váš priestor nepôsobil nekoordinovane. Ak máte na stoloch rozmiestnené sviečky, dajte pozor, aby servítky neboli blízko otvoreného ohňa – zvoľte preto vyššie svietniky alebo nepoužívajte servítky, ale látkové obrúsky. Nechcete mať predsa na svojej svadbe neželaný program v podobe požiarneho zásahu.

 

servitky

 

servitky_1

 

servitky_3

 

servitky_4

 

Tvarov a vyhotovení je nekonečné množstvo. Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétny tvar servítok, vyskúšajte si ich zhotovenie, aby ste sa presvedčili či práve toto vyhotovenie nie je príliš náročné alebo zbytočne komplikované. Musíte totiž poskladať veľa kusov a nechcete predsa, aby vám to zabralo tri dni.

 

servitky_2

 

servitky_5

 

Celý postup krok za krokom, ako poskladať servítky nájdete buď na internete, alebo nahliadnite do špecializovaných kníh, ktoré sú na to určené.

Ja som pre vás vybrala najkrajšie a najjednoduchšie i trošku zložitejšie typy na skladanie servítok, ktoré určite skrášlia váš svadobný stôl. Aj tu platí staré známe: fantázii sa medze nekladú, takže ak ste originálna, nepotrebujete žiadne príručky alebo návody a sama si vymyslíte svoj tvar a prítomní budú určite očarení.

 

Foto: internet

Aďa | 5.12.2011, 08:00