Blog > Svadobný blog > Reálne svadby > Danka & Peter: Štebotavá svadba
|

Danka & Peter: Štebotavá svadba

Šikovnú šperkárku Danku už isto mnohé z vás poznajú ako tvorkyňu "šujtášiek". No tentokrát sme si na ňu posvietili z trošku iného uhla - ako na nevestu. I keď... Ani na jej svadbe šujtáškové šperky nemohli chýbať. Danka a Peter vedeli, že sú pre seba tí praví už oveľa skôr, ako sa to rozhodli spečatiť úradne. Svadba nebola ich primárnym snom či cieľom, ale priznávajú, že dnes sú spolu už dvanásty rok a je im stále lepšie... A prezradili nám ešte oveľa viac! Tu je ich príbeh.
titulka_danka_stebotavo

Sme si súdení...

Spoznali sa asi ako väčšina mladých ľudí, cez spoločných kamarátov na párty. "Ja som ihneď vedel, že sme si súdení. Danke to "došlo" o niekoľko dní neskôr. Už na prvom rande sme začali pozorovať zvláštne prepojenie a podobné zmýšľanie. Ten deň sa mi spája s ovocným čajom a pesničkami Ivana Táslera," spomína na preskočenie povestnej iskry Peter.

Danka s úsmevom rozvíja ich príbeh lásky: "Ó, áno, zbalil ma na Táslerovu pesničku "Vyvedený z miery" a jablkovo-škoricový čaj v zime 2005. A zásnuby? Peťo vždy tvrdí, že na Vianoce 2006. Vtedy som totiž dostala prstienok po vyše ročnom vzťahu. Bol to skôr prejav zamilovanosti a neriešili sme žiadne "do roka a do dňa". Vlastne to trvalo dobrých 8 rokov." No a ako dodáva Danka, svadbu "upiekli" pár mesiacov pred jej konaním, cestou v aute, niekde na R1. 


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Prstienok pod stromčekom

Pre Petra sú otázky o zásnubách vždy nesmierne úsmevné. Danka totiž dostala zásnubný prsteň niekoľko rokov predtým, ako sa vôbec začali rozprávať o svadbe: "Bol to vianočný darček. Ako a kde som ho vyberal si už nespomínam, veľmi dobre si však pamätám na ten adrenalín pri rozbaľovaní a aj jej slzičky na záver. Nebolo to žiadne pokľaknutie s luxusným prstienkom za zvuku cikád pod vyľudnenou "eiffelovkou"."


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Svadobný deň Danky & Peťa

Svadobný fotograf: MEMO photo agency

Dátum svadby: 21. 6. 2014 
Miesto svadobného fotenia: Devín a Sandberg
Miesto svadobného obradu: Miestny úrad, Karlova Ves
Miesto svadobnej oslavy: Ako doma, Bratislava - Staré mesto
Svadobné šaty: internet
Svadobný oblek ženícha: Hugo Boss
Účes a mejkap nevesty: Viki Kovácsová
Svadobné obrúčky: Kredum - damasteel
Kytica nevesty: Bouquets by Lucia
Svadobná torta: svadobný dar od kamarátky Pavlínky – torta na nás čakala na stole v reštaurácii ako prekvapenie
(Pred)Svadobná cesta: Toskánsko, usadlosť Salvadonica. Pravdupovediac až niekoľko mesiacov po zarezervovaní dostala táto dovolenka nálepku svadobná cesta.


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Nenáročné a pohodové svadobné prípravy

Danka s Peťom vyberali spoločne fotografa na základe jeho predošlých prác, osobne sa s ním stretli asi mesiac pred svadbou, aby sa spoznali, a vďaka tomu fotenie prebehlo prirodzene. Danka ďalej ozrejmuje: "Výber reštaurácie bol taktiež príjemnou súčasťou príprav. Vytipovali sme si ich niekoľko a do každej sme sa išli najesť. Vyhrala tá, v ktorej nám najviac chutilo a kde sme sa cítili príjemne, teda reštaurácia Ako doma."

Danka vraj nie je veľká parádnica, no záleží jej na detailoch. V čase, keď sa s Petrom brali, neboli "handmade" a "folkové" svadby natoľko v móde, ako je tomu dnes. Oni však stavili na originalitu. "Výberu ručne robených kúskov som venovala najviac času. Dali sme si vyrobiť trvácnu kyticu a pierko pre ženícha, jedinečné atypické obrúčky na mieru, vtáčie hniezdo namiesto vankúšika pod obrúčky a podobne. Peťo sa zapájal výrazným spôsobom, dokonca sám namaľoval poháre na šampanské, ktoré sme využili ako rekvizity pri fotení," spomína na svadobné prípravy nevesta. A ženích dodáva, že termín svadby si doslova "ušili na mieru", aby mohli na tretí deň po svadbe cestovať do Toskánska.


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Ako by ste zhrnuli váš svadobný deň v niekoľkých slovách?

"Ak by stačilo jedným nespisovným novotvarom, tak v tom prípade bol superzábavný."


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Sme výnimka potvrdzujúca pravidlo

"Jeden náš dobrý kamarát nám dal skvelú radu, a tá sa stala našou prioritou: užiť si to. Veľa dvojíc sa spätne ohliada za svojou svadbou a napokon konštatuje, že vlastnú svadbu si nikto neužije, pretože má veľa povinností, rieši všetko a všetkých. My sme asi výnimka potvrdzujúca pravidlo. Užili sme si náš deň a nič nás nedokázalo rozhodiť," spokojne konštatujú manželia. 


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Svadba v zahraničí?

Danka a Peter zvažovali aj túto možnosť, napokon sa však rozhodli pre malý sobáš v Bratislave, aby s nimi mohli byť ich najbližší. "Pozvali sme najbližšiu rodinu a priateľov, s ostatnými sme plánovali akúsi "afterku" po návrate zo svadobnej cesty. To sme však ešte netušili, že vo svadobný deň už nebudeme len dvaja," s potmehúdskym úsmevom nám prezrádza Danka.


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Ó, šaty...

Podľa slov ženícha Petra, jeho nastávajúca vyzerala nádherne: "Bola to tá najkrajšia nevesta na svete. Najvtipnejšie však pre mňa bolo, že môj oblek bol niekoľkonásobne drahší ako Dankine šaty, topánky a kytica dohromady."

Danka so smiechom reaguje: "Áno, ja som také skromné žieňa. Tým, že sme mali predstavu o malej svadbe, od začiatku som si na sebe predstavovala jednoduché krátke šaty a výraznejšie červené doplnky. Netrvalo dlho a našla som tie pravé na internete. Objednala som ich a verila, že mi sadnú. Sadli a dodnes visia v mojom šatníku. Nie, že by som bola sentimentálna, ale raz sa v nich naša dcérka môže hrať na nevestu."


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Svadobné "šujtášky"

...Danka ušila takpovediac o 5 minút 12, v týždeň, keď mali svadbu. "Pôvodne som ušila korálkový set, no na poslednú chvíľu som sa rozhodla ísť do šujtášu, a myslím, že som urobila dobre. Moje šperky z kolekcie "na ľudovú nôtu" sa ešte v tú sezónu začali tešiť dosť veľkému záujmu a na popularite začali celkovo rásť svadby s ľudovou tematikou," spomína Danka.


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Svadobný deň na jednotku

Manželia naň spomínajú s úsmevom, pretože bol oveľa lepší, ako očakávali. Ešte aj počasie im vyšlo a zábava z fotenia sa preniesla aj do svadobnej sály: "Zamestnanci miestneho úradu mali všetko pekne prepracované, primerane dlhé a celý obrad vyznel neskutočne úprimne," tvrdí Peter a Danka dopĺňa: "Na náš svadobný deň máme skutočne pekné spomienky. Neustále nám ho pripomína aj obraz, ktorý nám následne namaľovala kamarátka - umelkyňa podľa fotografie, ktorá vznikla úplne spontánne pri odchode zo samotného fotenia. Dokonale vystihuje tú pohodovú a krásnu atmosféru."


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Svadobný fotograf: Matt Rybansky

Na stretnutie s ním a následnú spoluprácu majú manželia dobré spomienky. Peter spomína: "Hneď sme si povahovo sadli. Myslím, že celkom uvítal, že sme mali so sebou niekoľko inšpiratívnych fotografií z internetu, aby sme najlepšie vystihli, v akom štýle si výsledné fotky predstavujeme. Tam sme aj vytipovali miesto fotenia – Devín, a mali sme aj alternatívne riešenie v prípade nepriaznivého počasia. Fotenie vďaka dobrej príprave, kvapke šampanského a skvelej kamarátke Lule prebehlo bez trémy a utrpenia."

Danka na adresu fotografa uviedla: "Matt bol skvelý, povedal nám základné veci, kam sa otočiť, ako sa tváriť, ale nijako nás nedirigoval. Myslím, že trému sme nemali, držali sme sa svojej pôvodnej predstavy, využili sme zopár rekvizít, ale snažili sme sa to „nepreplácať“. Veľmi sme sa zabavili napríklad pri skladaní našich mien z doštičiek scrabble, kedy vznikli aj spoločné "selfíčka" s Mattom a našou asistentkou Lulou."
    

Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Svadobné fotografie = príjemné prekvapenie

Aké boli prvé dojmy? "Opäť raz úsmev. Dobrá práca. Podarilo sa zachytiť deň, na ktorý aj tak nikdy nezabudneme. Fotky sme dostali pomerne rýchlo, keď spomienky boli ešte čerstvé. Pamätám si aj krásne balenie a milé detaily, napríklad magnetky z fotiek," tešia sa Danka a Peter.


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky


Traja :)

"Status "novomanželov" sme si dlho neužili, pretože už na druhý deň sme zistili, že sme nielen manželia, ale i nastávajúci rodičia. Takže jeden krásny, no zvláštny pocit, ihneď vystriedal ďalší a mohli sme sa opäť venovať prípravám," s úsmevom uzatvárajú rozprávanie Danka a Peter.


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Autora svadobných fotografií nájdete v katalógu firiem:


MEMO photo agency


Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Danka a Peter, Foto: Matt Rybansky

Danka a Peťo, do spoločného manželského života vám želáme veľa láskyplného "štebotania", radosti a spokojnosti. Buďte šťastní!


Katarína Mikulcová | 21.6.2017, 11:30
Fashion blog
Drdoly sa nám páčia a v sychravom jesennom a zimnom počasí sú ideálnou voľbou pre každú nevestu (a nielen pre ňu). Vys ...
Jesenné a zimné nevesty sa už tešia na svoj veľký deň, preto máme pre ne pripravenú galériu tých najkrajších drdolov a ...
Blíži sa váš veľký deň a vy chcete, aby vaše vlasy žiarili zdravím a zdobil ich prirodzený objem? Predpokladáme, že pl ...
Svadobné fotoeditoriály
2. cena súťaže Tvár nevesta.sk s Mary Kay je perfektná! Praktické štetce predsa nesmú chýbať v žiadnej kozmetickej taš ...
Zase je tu! Súťaž Tvár nevesta.sk s Mary Kay určite priláka všetky dievčatá, dámy, no hlavne nevesty, ktoré túžia byť ...
Práve teraz vyhlasujeme už (pre nás neuveriteľný) 10. ROČNÍK súťaže, ktorá je takou našou malou SVADOBNOU MISS. Nie, N ...
Svadobný blog
Spoločne robia svet krajším nielen vďaka svojej láske, ale aj tým, že sa venujú zlepšovaniu životného prostredia. Lenk ...
Nikoleta a Sylvain sú vedci, ktorí sa stretli v inštitúte pre atómový výskum pre Európsku komisiu. Sylvain tu pracoval ...
Svadba bola podľa ich vlastných slov tým správnym životným krokom a zároveň ju aj s odstupom času vnímajú ako jeden z ...
Nevestin blog
Svadobný salón Valery sídli v krásnom slovenskom meste – Banskej Bystrici. Okrem svadobných šiat či pánskych oblekov t ...
Svadobné obrúčky symbolizujú spojenie dvoch sŕdc už niekoľko storočí. Pred vstupom do manželstva vás čaká ešte mnoho p ...
Vaša najlepšia kamarátka vám oznámila, že bude svadba? Wau! Gratulujeme! To znamená, že na vašom zozname úloh, ako hla ...
nedeľa, 25. februára 2024
meniny má Frederik, Frederika

Prihlásenie

Meno
Heslo
 
Prihlás sa
Zabudol som heslo >>  
  • iconhttps://www.google.com/accounts/o8/id
  • iconhttps://graph.facebook.com/oauth
  • iconhttp://username.blogspot.com/
  • iconhttp://www.flickr.com/services/oauth

nevesta.sk - všetko, čo nevesta potrebuje, je teraz na webe ® je registrovaná ochranná známka • ISSN 1338-1245 • Copyright © 2008-2021 •
Prevádzkovateľ portálu: Marketing Web Management, s.r.o. Všetky práva vyhradené • Developed by ©WEBASE • Obsah portálu nevesta.sk je chránený autorským zákonom.
Prepis, šírenie, a/alebo ďalšie sprístupnenie obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchadzajúceho súhlasu zakázané • Všeobecné pravidlá portálu
Ako sa zúčastniť Foto dňa?Ako sa pridať na Handmade svadba?Ako sa pridať na Vizáž dňa?