Čierne svadobné inšpirácie pre sebavedomú nevestu

Monochromatická svadobná čierna v celej svojej kráse. Áno, dobre čítate, svadobná čierna, lebo aj čierna farba má svoje čaro a krásu, dokonca aj na svadbe. Je to farba prírody, je síce temná, no odráža sebavedomie, vzpurnosť, bohémskosť a odvahu budúcej nevesty. Nemusí byť stredobodom pozornosti všetkých zúčastnených, aj keď i v takom prípade je nesporne vznešená a nádherná, stačí, ak ju zakomponujete do drobných detailov. Inšpirujte sa našou galériou.
titulka

Nevesta, ktorá akoby vyšla z gotického románu plného hrôzostrašných príbehov – to sa možno mnohým vyjaví pri pohľade na nevestu v čiernych svadobných šatách. Čierna farba svadobných šiat však vôbec nie je neobvyklá. Dokonca aj na Slovensku sme mali jednu známu nevestu, ktorá sa vydávala v čiernom. Natália Hatalová, známa speváčka zo súťaže SuperStar, sa vydávala v čiernej róbe od Borisa Hanečku, v ktorej bola neprehliadnuteľná. Celý článok o jej svadbe nájdete TU.


Svadba: Natália a Ladislav, Foto: Matt Rybansky
Nátalia a Ladislav vo svadobnom, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Natália a Ladislav, Foto: Matt Rybansky
Svadobná výzdoba v štýle glamour, Foto: Matt Rybansky

Svadba: Natália a Ladislav, Foto: Matt Rybansky
Čierne černice v pohároch :), Foto: Matt Rybansky


Keď sa čierna stane farebným stredobodom svadby...

Čierne aj biele svadobné šaty značky Daalarna z kolekcie Rebelle sú naozaj veľmi odvážne. Samozrejme, čierne o niečo viac ako biele. K takejto voľbe je vhodné vybrať aj zopár čiernych svadobných doplnkov, najmä dekorácií, ktoré vytvoria kontrast, ako napríklad čierna s bielou, zlatou, striebornou či béžovou. O dokonalú atmosféru sa postará aj neobvyklý výber kvetov (ako uvidíte v galérii): kvety bavlníka, čierne kaly, steblá ovsa alebo klasy obilnín. Na svadbách ešte stále kraľujú biele a pastelové farby, no bola by škoda, keby aj originálne nápady s čiernou farbou nepreniknú do svadobného sveta, najmä do svadobnej výzdoby na jeseň a v zime. Táto galéria vám ukáže, že aj monochromatický a odvážny štýl založený na kontraste čiernej a bielej má čo ponúknuť v nevyčerpateľných alternatívach svadobných tém.


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

Ďalej by vás zo sveta svadobných farieb mohlo zaujímať:

PANTONE farebný odtieň Warm Sand
PANTONE farebný odtieň Arcadia
PANTONE farebný odtieň Chilli Oil
Farbou roka 2019 je veselý odtieň Living Coral!Foto:
secretstoriesbydaalarna.com
galéria rubriky Reálne svadby
Katarína Mikulcová | 25.11.2019, 12:00