Ako si vybrať svadobné šperky? Podľa svadobných šiat, účesu a vášho typu tváre!

Vybrali ste si svadobného fotografa, svadobné šaty, účes, ale čo vaše svadobné šperky? Prezradíme vám zopár cenných odporúčaní, ktoré isto vám pomôžu pri výbere svadobných šperkov.

titulka

Najdôležitejšie ako prvé

V prvom rade – vyberte si najskôr šaty a až potom svadobné šperky, ktoré ich doplnia. Sú vaše šaty tradičné, moderné, jednoduché, vintage alebo romantické? Šperky, ktoré zvolíte, by mali predovšetkým ladiť s vašimi šatami. Napríklad, ak máte zdobené šaty, skúste si vybrať doplnky s jemným dizajnom, ktoré nechajú priestor šatám. Jednoduché šaty môžete naopak doplniť výraznejšími kúskami, ako sú napríklad visiace náušnice alebo perlové náhrdelníky.
 

Tradičné alebo ligotavé?

Nadčasovosť perál vidieť aj v svadobných trendoch, keď si čoraz viac neviest volí perly ako hlavný doplnok k svadobným šatám. Nevesty majú na výber zo širokej ponuky zdobených strieborných šperkov kombinovaných s perlami, ale vhodné sú aj klasické perlové šnúry, ktoré pôsobia elegantne a hodia sa takmer ku každému dizajnu šiat.
 
Správne zvoleným šperkom sú aj perlové napichovačky, ktoré sa môžu doplniť jednoduchým perlovým náramkom. Perly príliš neprekombinujte, avšak môžete siahnuť po šperkoch, v ktorých sú použité perly so zirkónmi nenápadnej veľkosti.  


1a

Zirkóny zvoľte najmä vtedy, ak chcete šperky, ktoré sa na slnku krásne ligocú. Jemné zirkónové náušnice taktiež dokonalo doplnia jednoduché hladké závoje. Ak máte rady sety, odporúčame siahnuť po zirkónových alebo perlových setoch, ktoré sú vhodné nielen na svadbu, ale i na iné spoločenské udalosti, preto sú skvelou investíciou do šperkov, ktoré vám vydržia niekoľko rokov. Väčšina setov pozostáva z náhrdelníka, náušníc a náramku, takže ich môžete kombinovať ľubovoľne podľa nálady a príležitosti.     
2
 
V našej ponuke nájdete aj neródiované strieborné šperky, ktoré sa vďaka bielej farbe dobre ladia k svadobným a spoločenským šatám.

3

Skvelý trik k výstrihom

Svadobné šaty s výraznejším výstrihom sú stále trendy, preto sú skvelou voľbou najmä, ak máte svoj veľký deň počas letných mesiacov. Takéto výstrihy si zaslúžia náhrdelníky, ktoré sú nápadité a upútajú pozornosť. Pri šatách na ramienka s hlbokým výstrihom odporúčame staviť na náhrdelníky v tvare Y, ktoré krásne zvýraznia dekolt a dodajú šatám jedinečný dojem. Ak ste si vybrali šaty s korzetom v tvare srdca, siahnite po perlových náhrdelníkoch. Zvýrazníte tak krk a zároveň necháte priestor vyniknúť aj vašim svadobným šatám. 
 
Nevesty, ktoré neobľubujú náhrdelníky, môžu k výrazným výstrihom skombinovať výraznejšie alebo dlhšie náušnice. Veľmi pekne pôsobia aj extravagantnejšie kúsky.


4

Na vlasoch záleží

Dlhšie vlasy vám poskytnú viac možností účesov, preto je len na vás, ktorý z nich si zvolíte. Majte však na mysli svoj účes aj pri výbere šperkov, pretože niektoré typy visiacich náušníc sa vám môžu počas dňa nepríjemne zamotávať do vlasov. Vyčesané účesy dohora si priam pýtajú výraznejší kúsok, kým pri voľne rozpustených vlasoch odporúčame doplniť váš svadobný look skôr perlami alebo výraznejšími napichovačkami.
 
Ak máte krátke vlasy, môžete sa rozhodnúť aj pre väčšie náušnice, avšak stále platí pravidlo neprekombinovať náušnice s náhrdelníkom. V prípade, že ste si zvolili nápadnejší náhrdelník, skombinujte ho s napichovačkami v jednoduchom dizajne.
 
Farba vašich vlasov je niečo, o čom by ste mali tiež pri výbere svadobných šperkov popremýšľať. Doplnky s diamantmi alebo zirkónmi sú výraznejšie v tmavších vlasoch, pričom perly pôsobia romanticky a nežne pri každej farbe a strihu vlasov.


Sofia

Typ tváre môže rozhodnúť

Náušnice môžete tiež voliť podľa typu tváre. K okrúhlej tvári sa najviac hodia visiace náušnice, k oválnej tvári sa hodia rôzne druhy náušníc, takže môžete vyberať z mnohých dostupných dizajnov. Srdcovému typu tváre pristanú oválne alebo kruhové náušnice, taktiež náušnice v tvare kvapky či trojuholníka. K hranatej tvári sa hodia takmer všetky druhy náušníc, s výnimkou geometrických tvarov.


4 typy tváre

Nevesty to pri výbere skutočne nemajú jednoduché, ale nezabúdajte, že najdôležitejšie je cítiť sa pohodlne a sebavedomo a vybrať si kúsky, ktoré odrážajú váš autentický štýl


Foto a text:
SOFIA/PR
PR Sofia | 20.9.2019, 13:30