Svadobné účesy podľa francúzskeho kaderníka Jean Marie Paquier

"Ako všetky ženy na svete, aj Slovenky chcú byť krásne. Pre mňa je potešením im toto prianie aspoň sčasti plniť a pritom pracovať so ženami, ktoré patria medzi najkrajšie ženy planéty." Francúzsky kaderník Jean Marie Paqier zo Salónu Jean Louis David má pre nás Slovenky slabosť, ktorú pretavuje do nádherných účesov či už na bežný deň, ale hlavne na ten svadobný. Poďme sa pozrieť, ako pod jeho rukami vznikali dva svadobné účesy počas Svadobnej výstavy v Cartlone!
titulka_jean_marie

Svadobná klasika nikdy nesklame! 

Podľa Jean Marie účes banán nikdy nevyjde z módy, v rôznej podobe a zložitosti sa dá použiť na akúkoľvek príležitosť. K elegantným svadobným šatám s čipkovaným korzetom a veľkou sukňou sa tento typ účesu perfektne hodí. Šatám dá vyniknúť, rovnako ako krásnym, lesklým, blonďavým vlasom modelky. Tvár a šija modelky takto vysoko česaný banán zvládli a vyzdvihla sa tak aj ladnosť ramien a celkovej siluety. Objem výčesu bol protipólom objemu šiat a dotvoril celkový vzhľad.

 

A takto účes vznikal :) Popritom mi Jean Marie odpovedal na pár zvedavých otázok:

 

img_3760

 

Ako by ste porovnali glamour slovenských a francúzskych neviest?

Tradície a glamour neviest sa nijako markantne neodlišujú. Slovenské ženy sa vo svojom štýle obliekania, nielen v deň svadby, Francúzkam podobajú. Pokiaľ mám hovoriť o mojom odbore, francúzsky štýl je prirodzený, farby sú oveľa naturálnejšie, elegantnejšie a nositeľnejšie, výstrednosť a extravagancia patria skôr na móla než ulicu. V tomto sa odlišujeme napríklad aj od anglického štýlu.

 

img_3763

 

V čom by sme si mali brať príklad od Francúziek?

Paríž je možno mekkou módy, ale nie sú to francúzske ženy, ktoré vás môžu inšpirovať, pretože aj ony sa nechávajú inšpirovať módnymi vlnami, ktoré prichádzajú aj sem.

 

kolaz

 

Museli ste sa slovenským ženám v niečom prispôsobiť? “Naučili” sme vás niečo nové? :)
Je to obojstranné. Slovenské ženy som naučil na iný štýl práce, napríklad na diagnostiku vlasov. Je to pre ne príjemná zmena. A ony ma zas naučili byť ešte náročnejší sám na seba! A ich náročnosť posúva náš salón stále dopredu.

 

img_3791


A teraz naspäť k účesu - pre aký typ vlasov sa hodí?

Osobne si myslím, že banán je vhodný na ženách s nejednotnou farbou vlasov. Na takto uhladenom výčese vynikne viac tónov farby a vytvorí tak vo vlasoch reliéf.

 

img_3849

 

Po účese nasledovalo svadobné líčenie v réžii vizážistky Deni Hvorkovej:

 

img_3858

 

...ktoré si nenechali ujsť okoloidúce budúce nevesty :)

 

img_3837


Nakoniec sme krásne načesanú a nalíčenú Patríciu obliekli do svadobných šiat zo Salónu Nicole a Jean Marie spravil poslednú úpravy:

 

img_3995

 

A tu je Patrícia v plnej kráse aj so šperkami od Miklosko Fashion Design:

 

img_4096

 


 

Keď vlasy kopírujú šaty

 

Účes pre tmavovlasú modelku Ingrid vybral Jean Marie podľa základného pravidla - čiže svadobných šiat. Čím jednoduchšie šaty, tým si môžeme viac dovoliť kúzliť s účesom a naopak. V tomto prípade zašiel Jean Marie ešte ďalej, pretože sa nechal inšpirovať aplikáciou na šatách a v jednoduchšej verzii ju opakoval aj na výčese.

 

img_3699

 

img_3709


"Postup je veľmi rýchly, ale popísať ho nie je vôbec jednoduché..." Nechajme teda Jean-Mariemu jeho tajomstvo, ktoré je aj pre mňa zahalené veľkým otáznikom. Stačila minútka (keď som odbehla odfotiť Patríciu počas líčenia) a z natočeného chvosta vznikla táto zaujímavá štruktúra.

 

img_3726


Jean Marie prezradil aspoň kľúčové slová: gumička, sponky, sieťky a veeeľa tupírovania.

 

img_3936


Na tento účes sa hodia dlhšie vlasy, aspoň po lopatky, eventuálne sa môže použiť pričesok. Hodí sa každému typu ženy, akurát objem, umiestnenie a záverečné detaily výčesu sú závislé na konkrétnej formy tváre a hlavy.

 

A tu je Ingrid v plnej kráse aj so šperkami od Miklosko Fashion Design:

 

img_4083

 

A takto sa dievčatá nevedeli na seba vynadívať, keď sa po tých všetkých prípravách prvýkrát uvideli v zrkadle!

 

img_4026

 


Foto: Chriss by nevesta.sk
Modelky: Patrícia B./HM Models Management a Ingrid L.

Vizáž: Deni Hvorková
Účes: Salón Jean Louis David
Svadobné šaty: Salón Nicole
Kytica: Kvetinárstvo Michaela

Chriss | 5.2.2013, 18:00