Nenechajte si ujsť Svadobnú výstavu

"Myslela som, že ma už ťažko môže niečo prekvapiť, ale snúbenci si vždy vedia vymyslieť nejakú tú špecialitku. Naposledy to boli vyšľachtené motýle, určené na svadobný obrad v špecifickom odtieni modrej, pretože celú svadbu sme mali ladenú v tejto farbe. Takisto majster cukrár krútil hlavou, že v tomto odtieni ešte prírodné farbivo nevidel"
wedday_stempelova_clanok2

...reaguje s úsmevom; na našu otázku ohľadom najbizarnejších prianí snúbencov majiteľka svadobnej agentúry Wedday, Tatiana Stempelová. (Ako nám ďalej povedala, motýle na tejto svadbe boli po obrade vypustené pre šťastie namiesto holubíc.)

wedday_stempelova_clanok1

Ak patríte k tým, ktorých partner alebo partnerka je cudzinec, budete to mať s organizáciou svadby predsalen o čosi komplikovanejšie. Preto radí využiť skúsenosti agentúry: "Renomované svadobné agentúry majú už dlhoročné skúsenosti s organizáciou medzinárodných svadieb, čiže vedia páru výborne poradiť, ako vhodne skĺbiť svadobné zvyky a tradície oboch krajín, aby bola svadba pre obe zúčastnené strany zaujímavá a jedinečná. Vždy vypracujeme páru svadobný harmonogram, ktorý po schválení koordinátorka dodržiava."

 

A čím sa Tatiana Stempelová inšpiruje pri návrhoch svadobnej výzdoby?

"Samotnou nevestou - to je základ. Vcítiť sa do jej štýlu a vkusu, čo sa jej páči, aký typ kvetov preferuje a aké farby má rada."

 

Lucia Ševčíková, spolumajiteľka kaštieľa Földváry nedá dopustiť na ich svadobné menu, pripravené z tých najkvalitnejších surovín: "V našej kuchyni platí, že varíme kvalitne z domácich zdravých, ekologicky nezávadných surovín. Máme svoju vlastnú ekozáhradku, kde pestujeme zeleninu, ovocie, ktoré chutia ako zo záhradky našich starých rodičov. Chceme, aby jedlo nielen dobre vyzeralo, ale hlavne výborne chutilo."          A jej odporúčanie na ozvláštnenie svadobného menu? Ako predjedlo, ktorým očaríte svojich hostí, by vám naservírovala foie gras (husacia alebo kačacia pečen, pozn. red.) a z dezertov obľúbené tiramisu.

foldvary_1nove
Lucii Ševčíkovej sme sa spýtali aj na to, či aj svadobné stolovanie v Chateau Földváry podlieha najnovším svadobným trendom, alebo v kaštieli zostávajú pri klasike: "Mnohé tradíce v podobe klasiky pretrvávajú, no samozrejme, že sú aj takí klienti, ktorí chcú poňať svadobnú hostinu moderne, trochu iným štýlom. Majú svoje požiadavky na styling, dekoráciu, v čom im tiež vychádzame v ústrety. Predsa len, je to ich svadobný deň a my im ho chceme spríjemniť a urobiť všetko pre to, aby bol pre nich nezabudnuteľným a tým najkrajším." 

 

foldvary_2nove

Ak rozmýšľate o svadobnom obrade v Maďarsku, iste vás zaujme aj informácia, že môžete počítať s ochotou manažmentu kaštieľa pomôcť vám pri vybavovaní potrebných formulárov, alebo aj pri samotnej organizácii svadby.

 

jean_marie_paquier

Top kaderníka, ktorého umenie už môžete zažiť "na vlastných vlasoch" v salóne Jean Louis David aj na Slovensku sme sa opýtali to, na čo sme všetky zvedavé a na čo sa tak ťažko formuluje odpoveď.

 

Ako by teda mala vyzerať krásna nevesta so "chic" účesom podľa Jean-Marie Paquiera?
"Krásu a eleganciu nevesty netvorí iba účes - ide o celok, teda šaty, účes a make-up a to všetko vytvára jedinečnosť nevesty. Slovo ´chic´ môže mať rôznu hodnotu. Pre mňa bude jednoduchosť výdy to najdôležitejšie. Prehnanosť v akejkoľvek oblasti sa veľmi rýchlo môže stať vulgárna. Trendy sa vracajú k jednoduchosti už niekoľko rokov a tak to bude aj tento rok. Je to celok, ktorý vytvára výsledný dojem a to platí zvlášť pre nevestu."

 

Milé nevesty, zabudnite na "svadobné torty" na hlavách - teda vysoké zložité účesy predošlých rokov. In je podľa Jean-Marie Paquiera jednoduchosť, romantika, glamour a čistota.

 

A my k tomu dodávame, že táto stručná odpoveď nám nestačí! Preto sa k téme svadobné účesy určite radi vrátime.

 

Kedy?


Sledujte nás!

 

A v nedeľu príďte na svadobný event, na ktorom rozhodne nemôžete chýbať!

 

Č O ? Svadobná výstava, 3. ročník

K D E ? Bratislava, Hotel Radisson Blu Carlton

K E D Y ? už túto nedeľu, 15. 1. 2012

V I A C  I N F O ? nájdete tu

 


Foto:

Wedday/ Zalán Schuster

súkromný archív Jean-Marie Paquier

Chateau Földváry

eva  | 11.1.2012, 11:30