Keď povie „áno“

Slovko „áno“ zaznieva z našich úst počas nášho života mnohokrát. Hoci sa toto slovo skladá len z troch foném, má hlboký význam a to najmä pri dôležitých rozhodnutiach. Zásnuby sú jedným z nich, svadba druhým. Lenže všetko má svoj čas, a keďže pečené holuby z neba nepadajú, svadbu treba naplánovať a zariadiť. S trochou elánu, predstavy a usilovnosti dosiahnete neuveriteľný výsledok.
clanok_zasnuby_titulka

Kde bolo tam bolo, žila raz krásna princezná s túžbou vydať sa. Každý deň sa prechádzala pri jazierku a vyzerala udatného princa, ktorý mal prísť, podľa jej predstáv, na bielom koni s mečom v ruke a s mužným hrubým hlasom v hrdle. Ten však nechodil. Zúfalá princezná si sadla na skalu, keď vtom, priskočila k nej roztomilá žabka s korunkou na hlave. Princezná sa najprv zľakla, no pri dlhšom pohľade na ňu neodolala a pobozkala ju. Čuduj sa svete, žabka sa premenila na nádherného, 2 metre vysokého svalnatého princa s črtami Brada Pitta v tvári, ktorý jej povedal: „Milujem ťa krásna princezná, staneš sa mojou kráľovnou?“

 

 

Takto nejako sme si to možno predstavovali v našich raných rokoch. Byť princeznou, po ktorú si príde jej vysnívaný princ, chcela každá z nás. Pre niektoré už prišiel, niektoré na neho ešte len čakajú. Jedno je však isté. Zásnuby patria medzi najdôležitejšie momenty v našom živote. V hlave nám víri množstvo nezodpovedaných otázok. Kto? Kde? Kedy? Ako? Nesklamem sa? Bude to romantické? Poviem mu také „áno“, aké som si nacvičovala dlhé týždne pred zrkadlom? Staň sa akokoľvek, bude to krásne! Hlavnú úlohu vo filme: Zásnuby, hrá mister nastávajúci, ktorý ku svojmu odvážnemu a zodpovednému činu prikladá prstienok s bielym očkom.

 

Samozrejme, fantázii sa medze nekladú, a preto je len na ňom akým spôsobom, pri akej príležitosti a vôbec ako popýta svoju priateľku o ruku. Či v teplovzdušnom balóne, pri bungee jumpingu, pred publikom, alebo doma v súkromí... Nezáleží na tom, pretože keď sa dvaja milujú a sú presvedčení o tom, že chcú zostať spolu až dokonca ich života, odpoveď bude určite  jasná a kladná.

Okamihu, keď snúbenci položia pero na manželskú zmluvu a spečatia svoje rozhodnutie vlastným podpisom, predchádza niekoľko príjemných mesiacov príprav, plánovania a realizovania svadby s veľkým „S“.

 

Organizácia svadby si vyžaduje našu pozornosť i pozornosť našej rodiny, kamarátov, známych. Je to čas, kedy sa ukáže, či sú snúbenci zohratý tím. Či vedia robiť kompromisy, či vedia jeden druhého povzbudiť, pomôcť. Ako vedia vybavovať, zohnať všetko potrebné, nakoľko vedia zladiť svoje  odlišné predstavy. Je to možno také menšie skúškové obdobie pred reálnym životom, v ktorom budú žiť ON a ONA.

 

Preto si všetky príjemné udalosti, späté s prípravami, s plánovaním, vybavovaním a zábavou vychutnávajte. Zvládať nástrahy organizácie vašej svadby vám pomôže váš „manuál“- nevesta.sk!

 


Ilustračné foto:

ALO Diamonds

Virgínia | 20.2.2010, 08:00 | Nitra